Najlepsze do pracy oraz dla celów związanych z rozrywką są laptopy nowsze. Mają doskonałą funkcjonalność i wiele udogodnień. Jeśli kupuje się je dla biznesu, to muszą prezentować się bardzo dobrze i być niezawodne. Mogą być potrzebne jeszcze inne ich cechy. Jeśli np. korzysta się z nich najczęściej w podróży, to ważna jest ich lekkość.

Koszt nowoczesnego laptopa

Model, który spełnia wszystkie wymagania, z reguły nie jest tani. Dotyczy to szczególnie modeli znanych marek. Sprzęt takich firm, jak Apple czy Lenovo, nie należy do najtańszych. Marka Apple należy do najdroższych. Wiele laptopów Lenovo czy HP to wydatek od 3 tysięcy i więcej. Już za mniej niż 2 tysiące kupi się solidny sprzęt. Od 2 do 3 tysięcy to już modele zdolne spodobać się najbardziej wymagającym. Są też w sprzedaży sporo droższe. Czy dla firmy, czy dla konsumenta, nawet niezbyt wysoka cena to może być kwota, której nie chce się albo nie można wydawać. Dlatego leasing na laptopa to opcja dobra nawet w przypadku tańszych urządzeń czy niewielkiej ich ilości. Im więcej potrzebuje się urządzeń i są one droższe, tym większą kwotę się zaoszczędzi.

Zalety zdecydowania się na leasing laptopa

Możliwość zaoszczędzenia pewnej sumy pieniędzy to najważniejsza zaleta związana z leasingiem. Są raty, ale wygodniej jest je płacić, niż wydać większą kwotę od razu. W dodatku firma, decydując się na taką opcję, może korzystnie sobie te raty odliczać. Wzięcie sprzętu komputerowego w leasing opłaca się, jeśli:

  • potrzebuje się nowoczesnego laptopa,
  • chce się uniknąć jednorazowego wydatku,
  • nie chce się brać kredytu,
  • może być to urządzenie, które nie stanie się własnością.

Po zakończeniu umowy sprzęt należy zwrócić. W tym różni się leasing na laptopa od sprzedaży ratalnej, gdzie też płaci się systematycznie pewną kwotę. Przy wyborze kredytu sprzęt staje się własny po opłaceniu wszystkich rat. Jest to już jednak sprzęt starszy. Poza tym wzięcie kredytu na laptop obniża zdolność kredytową, czego można chcieć uniknąć. Nie każdy uzna, że leasing najbardziej mu odpowiada. Z wielu względów jednak jest to opcja opłacalna.

© 2017 Przystanek biznes Wszelkie prawa zastrzeżone.